На думку експертів

Від чого ж залежить психологічне здоров’я? Важливо сказати про те, що основа психологічних навичок людини формується в дитинстві під впливом батьків. Однак одразу акцентуємо увагу на те, що виховання, яке дане батьками, засуджувати та критикувати ми не будемо і вам не радимо. Просто немає сенсу шкодувати про те, що вже пройшло. Найголовніше усвідомити, що ми самі відповідальні за те, що відбувається з нами зараз і буде відбуватися завтра.

Необхідно прийняти, що в кожний момент часу, в будь-якому віці можна змінити своє життя, якщо зрозуміти, у чому полягає суть задачі (проблеми людини) та докласти достатню кількість зусиль для її вирішення. Це не просто, але можливо. При чому, чим більше людина відточувала свою звичну поведінку, тим складніше щось змінити. Тому, для початку, все ж варто звернутися до фахівця. Адже зараз з’явилось стільки нових методів та інструментів психології, які спрямовані на максимально безболісну роботу над собою.

За визначенням експертів, психологічно здорова особистість виглядає так:
  • Реально оцінює те, що відбувається навколо. Людина чітко знає свої цілі та задачі і досягає їх, віддаючи всю увагу тому, що відбувається, а не фантазуючи «що було б, якби…». Іншими словами, людина активно бере участь у життєвих ситуаціях, які стосуються її особисто.
  • Сприймає людей та життєві ситуації такими, якими вони є насправді, без перебільшень та прикрас. Це не легко, адже багато людей прагнуть до того, щоб інші бачили в них тільки хороше і при цьому помічали б лише свої власні дурниці. Погодьтеся, така комунікація вже стає проблемою.
  • Поводить себе спонтанно. Але спонтанність ця полягає не в тому, щоб робити завжди те, що від тебе не очікують, а в тому, щоб робити те, що дійсно хочеться зробити в цей момент. При цьому поведінка людини не завжди може відповідати загальноприйнятим нормам. Наприклад, всі ви знаєте, що інколи не хочеться посміхатися при зустрічі зі своїми знайомими, але правила пристойності диктують нам зворотне, і людина посміхається, пригнічуючи власні бажання. (Тут ми говоримо про людей зі здоровою психікою, які розуміють, що деякі бажання, наприклад вбивство, не є нормальним).
  • Не звинувачує себе й інших в помилках або попаданні у неприємні ситуації, а просто робить відповідні висновки та коригує свою поведінку на майбутнє. По суті, це прийняття людиною відповідальності за все, що відбувається в її житті.
  • Не боїться самотності. Адже вона так необхідна для корисних усвідомлень.
  • Є незалежною та самостійно приймає рішення стосовно себе. Інакше кажучи, вона внутрішньо вільна та не потребує схвалення своїх вчинків, підтримки при прийнятті рішень і т.д.
Стресова реакція виникає, коли людина піддається дії того або іншого стрессора. При цьому його мозок швидко визначає, що несе з собою даний стрессор: загрозу або користь? Потім слідує стресова реакція – якісно всякий раз одна і та ж, але по силі і тривалості залежна від стрессора, а також від психологічного і фізичного стану людини. Стрес є ланцюговою реакцією фізіологічних змін:

· Вміст адреналіну в крові збільшується;
· Серце б'ється швидше;
· Тиск підвищується;
· Кров відливає від кінцівок;
· Обмін речовин в організмі посилюється;
· Зменшується кровопостачання черевної порожнини;
· Підвищується притока крові в мускульну систему;
· Дихання стає більш поверхневим і прискореним;
· М'язи напружуються;
· Загострюються відчуття;
· Знижується тонус кишечника, сповільнюється травлення;
· Ослабляється імунна система.


Комментариев нет:

Отправить комментарий